Elementy konstrukcyjne budynku, w tym ściany, wznosi się bez możliwości ich późniejszej wymiany, dlatego wybór materiału ściennego to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przed budową domu. Beton komórkowy SOLBET to materiał, który pozwala wybudować trwały, ciepły i zdrowy dom.
W skład systemu SOLBET, oprócz materiałów murowych, wchodzą również odpowiednio dobrane produkty chemii budowlanej, które umożliwiają murowanie ciepłych i trwałych ścian z betonu komórkowego, jak również wykończenie budynku - zarówno z zewnętrza, jak i od środka.
Z betonu komórkowego można wybudować niemal cały budynek. Oprócz ścian zewnętrznych, materiał ten jest chętnie wykorzystywany do budowy ścian wewnątrz budynku – zarówno tych nośnych, jak i działowych. Sprawną i szybką budowę bez ryzyka popełnienia błędów umożliwiają produkty systemowe z betonu komórkowego.
Beton komórkowy należy do materiałów chętnie wybieranych przez architektów, ponieważ daje ogromne możliwości kształtowania bryły budynku oraz skomplikowanych detali. Niestandardowe linie ścian, ich łączenie pod nietypowym kątem, okrągłe i łukowe okna to tylko przykładowe wyzwania, którym są w stanie sprostać materiały systemu SOLBET.
Murowanie ścian z betonu komórkowego jest bardzo proste i można sobie z tym poradzić samodzielnie. Przeczytaj 15 praktycznych wskazówek, jak poprawnie wymurować ściany z gazobetonu i jakie rozwiązania ułatwiają pracę.
Na wielu budowach dochodzi do usterek, np. pojawiają się pęknięcia w murach. Zapytaliśmy eksperta, jak prawidłowo wznosić mury z betonu komórkowego, żeby uniknąć problemów.
Klasy betonu komórkowego - obok izolacyjności termicznej, gęstości i wytrzymałości na ściskanie - są podstawowymi parametrami charakteryzującymi bloczki z betonu komórkowego oraz inne wyroby z tego materiału. Brane są pod uwagę przy dobieraniu budulca na poszczególne rodzaje ścian.
Jak prawidłowo wykonać bruzdy w betonie komórkowym pod instalacje, by nie naruszyć wytrzymałości ścian? W domu jest wiele instalacji wewnętrznych, które chowa się w murze. Prace wykonuje się na etapie stanu surowego zamkniętego. Umożliwia to późniejsze estetyczne wykończenie ścian.