Prawidłowa izolacja dachu
Membrany wstępnego krycia kiedyś i dziś
Z powodów politycznych, po 1990 roku pojawiły się w Polsce ulepszone lub całkiem nowe materiały budowlane. Największe nowości były efektem rozwoju chemii budowlanej. Wśród materiałów dachowych należały do nich różnego rodzaju folie budowlane. Pod tym pojęciem kryły się: paroizolacje, wiatroizolacje i folie uszczelniające pokrycia dachów pochyłych, nazwane później foliami wstępnego krycia (w skrócie FWK). Te ostatnie spowodowały najwięcej zmian w sposobie budowania dachów. Zastąpiły one papy układane na deskowaniu, które spełniały funkcję pokryć tymczasowych zapewniających dalszą budowę w okresie długiego (w PRL) oczekiwania na pokrycia zasadnicze.

Membrana paroprzepuszczalna wstępnego krycia dla trwałości i energooszczędności budynku
Czas wysychania budynku po jego budowie może wynosić kilka lat. Dodatkowo, za sprawą zmieniających się temperatur, nieustannie mamy do czynienia z gromadzącą się w konstrukcji budynku wilgocią. Pomocna jest w tym wypadku membrana paroprzepuszczalna, dzięki której można odprowadzić wilgoć poza budynek. Wśród zabezpieczeń dachowych ogromną popularnością cieszy się membrana wstępnego krycia (MWK), która pozwala zarówno na właściwą dyfuzję pary wodnej z termoizolacji, a także uszczelnia dodatkowo pokrycie zasadnicze.

Wpływ paroizolacji dachu skośnego na koszty ogrzewania domu
Odpowiedni wybór materiałów do izolacji to oszczędność rzędu 30-40% ciepła, co w konsekwencji ma wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania a tym samym wysokich rachunków.
Marma Polskie Folie od prawie 30 lat prowadzi prace badawczo-rozwojowe, a także analizuje opinie dekarzy oraz inżynierów budownictwa. Efektem tych działań są produkty idealnie dopasowane do potrzeb inwestorów, specyfiki polskiego klimatu i europejskich wymagań.
